بشارت الهی برای فردای بشریّت
23 بازدید
موضوع: سایر

بشارت الهی برای فردای بشریّت
بهمناسبتِ سالروزِ میلادِ حضرتِ عیسی(ع)
===============

1. «تِلْكَ الرُّسُلُ فَضَّلْنا بَعْضَهُمْ عَلى‏ بَعْضٍ مِنْهُمْ مَنْ كَلَّمَ اللَّهُ وَ رَفَعَ بَعْضَهُمْ دَرَجاتٍ وَ آتَيْنا عيسَى ابْنَ مَرْيَمَ الْبَيِّناتِ وَ أَيَّدْناهُ بِرُوحِ الْقُدُس‏...»(بقرۀ/253)
ما اين پيامبران، بعضى‏شان را بر بعضى دیگر برترى داديم. از جمله آنان كسى بود كه خدا با او سخن گفت، و بعضى از آنان را درجاتى بالا برد، و به عيسى پسر مريم آن دلايل روشن (معجزات) را داديم، و او را به وسيله روح القدس تأييد كرديم.


2. «وَ كُلاًّ نَقُصُّ عَلَيْكَ مِنْ أَنْباءِ الرُّسُلِ ما نُثَبِّتُ بِهِ فُؤادَكَ وَ جاءَكَ في‏ هذِهِ الْحَقُّ وَ مَوْعِظَةٌ وَ ذِكْرى‏ لِلْمُؤْمِنين»(هود/120)‏
و هر خبرى از اخبار پيامبران را كه بر تو حكايت مى‏كنيم چيزى است كه دلت را به آن استوار مى‏سازيم، و در اين اخبار براى تو حق و براى مؤمنان پند و تذكّرى آمده است.


3. «وَ لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلاً مِنْ قَبْلِكَ مِنْهُمْ مَنْ قَصَصْنا عَلَيْكَ وَ مِنْهُمْ مَنْ لَمْ نَقْصُصْ عَلَيْكَ وَ ما كانَ لِرَسُولٍ أَنْ يَأْتِيَ بِآيَةٍ إِلاَّ بِإِذْنِ اللَّه...»(غافر/آیۀ78)‏
و بى‏ترديد، ما پيامبرانى را پيش از تو فرستاديم كه داستان برخى از آنان را بر تو بازگو کرده‏ايم و داستان برخى را بر تو نگفته‏ايم؛ و هيچ پيامبرى نمى‏تواند جز به اذن خدا معجزه‏اى بياورد...


4. «وَ إِذْ قالَ عيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يا بَني‏ إِسْرائيلَ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُمْ مُصَدِّقاً لِما بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْراةِ وَ مُبَشِّراً بِرَسُولٍ يَأْتي‏ مِنْ بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جاءَهُمْ بِالْبَـيِّناتِ قالُوا هـذا سِحْرٌ مُبين‏»(صف/ آیۀ 6)
و [ياد كن‏] زمانى را كه عيسى پسر مريم گفت: اى بنى اسرائيل، به راستى من فرستاده خدا به سوى شما هستم، درحالى‏كه تورات را كه پيش از من بوده است تصديق مى‏كنم، و به پيامبرى كه پس از من مى‏آيد و نامش «احمد» است مژده مى‏دهم. پس وقتى با دلايل روشن به سويشان آیند، خواهند گفت: اين سحرى است آشكار.


سالروزِ میلادِ حضرت عیسی(ع)، بشارت دهنده پیامبرِ خاتمِ اسلام (ص) را بر تمام موحـدانِ عـالم و پیـروانِ راستـینِ این دو پیامبر الهی، تبـریک عرض می کنم.